Erdoğan'ın seçim şarkısı ilk kez gençlere dinletildi!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Gençlik Kolları Kongresi'ne katıldı.

Erdoğan'ın seçim şarkısı ilk kez gençlere dinletildi!

Erdoğan'ın seçim şarkısı 'Eroğlu Erdoğan' da ilk kez vatandaşlara dinletildi. Erdoğan konuşmasında "Size birileri geldiği zaman onlara şunu deyin. “Hayatınızda bir Marmaray yapabildiniz mi? Siz hayatınızda bir Avrasya Tüneli yapabildiniz mi? Siz hayatınızda bir Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapabildiniz mi? Bir Osmangazi Köprüsü yapabildiniz mi? Onlara bunları söyleyin. AK Parti’nin eseri olmadığı bir yer yok. Biz eserlerimizle konuşuyoruz, siz neyle konuşuyorsunuz?" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi'nde konuşuyor . Erdoğan'ın konuşması özetle şöyle: 

"Rabbim ömür boyu birbirimizden ayırmasın inşallah. Biz gençlerimizin enerjisiyle, heyecanıyla, desteğiyle bugünlere geldik. Gençlerimize daha iyi bir gelecek bırakmak için vesayete meydan okuduk. Demokrasi, hak ve özgürlüklerde sınıf atlattık. Reform üzerine reform yaptık. Gençlerimize daha müreffeh bir Türkiye bırakmak için tarihi adımlara imza attık. “Dünya 5’ten büyüktür” diyerek küresel adaletsizliklere, duyarsızlıklara baş kaldırdık. Gençlerimizden aldığımız ilhamla 2023 hedeflerimizi ilan ettik. Hayata geçirmenin mücadelesini verdik. Başbakan olduktan sonra ilk işimiz, anayasa değişikliğiyle gençlerin seçilme yaşını önce 30’dan 25’e düşürmek oldu. Sonra bununla da kalmadık, 16 Nisan halk oylamasında seçilme yaşını, seçme yaşıyla eşitleyip 18’e indirdik. Zor olan seçilmek değil, seçmektir dedik.

Haberin devamını okumak için TIKLAYIN...

Sayfa Derleme Süresi: 8.7537 saniye