Asena Atalay ile Caner Erkin davasında gerginlik!

Caner Erkin’in, oğlu Çınar’ın velayetinin değiştirilmesi için açtığı davada tartışma çıktı.

Asena Atalay ile Caner Erkin davasında gerginlik!

Beşiktaş'ın milli futbolcusu Caner Erkin’in, oğlu Çınar’ın velayetinin değiştirilmesi için, eski eşi Asena Atalay’a açtığı davada tartışma çıktı. Asena Atalay, “O zaman gelip çocuğuna sahip çıksın” demesi üzerine hâkim, duruşmaya 10 dakika ara vererek salondan çıktı. Aradan sonra gelen hâkim, “Gestapo gibi yargılamayı yakıştıramıyorum. Sataşmayın birbirinize” diyerek tarafları tekrar uyardı.

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre; 11. Aile Mahkemesi’nde görülen velayet davası duruşmasında Asena Atalay’ın kardeşi Ali Can Atalay tanık olarak dinlendi. Diğer tanık Ayşe Gamze Güldiken de çiftin çocuklarının güvenli bir ortamda büyüdüğünü belirterek “Asena da evlenmeyi düşünmüyor” deyince hâkim, “Hiç kimse hiç kimse adına taahhütte bulunamaz” diyerek tanığı uyardı.

Bu sırada Caner Erkin’in avukatları, geçtiğimiz aylarda Asena Atalay’ın bir arkadaşıyla araç içinde çekilmiş fotoğrafı da bulunan bir haberi mahkemeye sundu.

'Yanımdaki uzun zamandır arkadaşım'

Gazetede çıkan bu haberle ilgili tekzip talebinde bulunduğunu belirten Asena Atalay ayağa kalkarak şöyle konuştu:
“Gazetede çıkan o haber doğum gününden kalan bir fotoğraf. Gazetede 'Aşk haberi' şeklinde yazıyorlar. Ben bilerek yaptırdığını düşünüyorum. Davacının iddialarını kabul etmem. Akşam dışarı çıktığımda basın peşimizde. O fotoğrafta aracın ön kısmında oturuyoruz. Yanımdaki uzun zamandır arkadaşım. Arkada iki arkadaşım daha vardır.”

'Asla duygusal değil'

Hâkim yanında oturan arkadaşı hakkında “Duygusal mı?” diye sordu. Asena Atalay da, “Asla duygusal değil. Halen de erkek arkadaşım yok. Bütün hayatımı çocuğuma adamışım. Adalete inanıyorum. Karnede, müsamerede, mahkemede yok. Çınar reşit olana kadar sürse de Caner Bey korkudan iki haftada bir görüşmeyi sürdürse” dedi.

Caner Erkin’in iki avukatının itirazı üzerine Asena Atalay, “Çocuk davası bu. Para davası mı bu. O zaman gelip çocuğuna sahip çıksın” deyince salondaki tansiyon iyice arttı.

Hâkim de duruşmaya yaklaşık 10 dakika ara verdi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYIN

Sayfa Derleme Süresi: 8.7740 saniye